هنرستان
وبلاگ هنری با محوریت هنر با شکوه و اصیل خیاطی و طراحی دوخت با متد مولر
قالب وبلاگ

طرز دوخت تکه در گوشه

دوختن تکه در گوشه ظرافت و دقت خاصی لازم دارد .

 


ابتدا زاویه گوشه را قائمه کنید تا لبه های کار صاف باشد . سژس به اندازه یک سانتی متر برای درز از هر طرف برای لبه کار در نظر بگیرید و برای خط دوخت خط بکشید . تکه ای را که باید در گوشه بدوزید به اندازه محل خط دوخت گوشه اندازه بگیرید .

اندازه ها را در روی تکه لازم علامت بزنید و یک سانتیمتر هم برای لبه های درز اضافه بگذرید . البته زاویه تکه هم باید قائمه باشد .

اضافه درز گوشه را تا محل علامت گذاری چاک بدهید .

 

 

یک لبه تکه را به لبه کار بدوزید . لبه دیگر کار را بچرخانید و به لبه دیگر تکه بدوزید . قبل از دوختن لبه دوم , گوشه را کنترل کنید که کاملا تمیز و بدون چین و چروک باشد . قسمت گوشه را مانند شکل دو ردیف بدوزید تا محکم شود.

 

وسط درزرا با اتو باز کنید و اافه گوشه تکه را در آورید و دو لبه آن را به هم بدوزید .

اگر بخواهید درز را به سمت تکه بخوابانید . باید بعد از در آوردن اضافه  گوشه  تکه و دوختن آن اضافه درز را به سمت تکه بخوابانید و دو لبه گوشه را به هم بدوزید .

اگر بخواهیم اضافه درز را به سمت کار برگردانیم باید بعد از دوختن تکه در گوشه اضافه درز هر دو را به سمت کار اتو بزنید .

 

[ ۱۳٩۳/۱۱/٧ ] [ ٧:٤٤ ‎ق.ظ ] [ لاله عباسی ] [ گپ با مهربونا () ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام دوستان عزیزم اینجا یک وبلاگ هنری با محوریت هنر خیاطی و طراحی دوخت است دلمشغولی هایم را اینجا ثبت میکنم . عزیزانی که علاقمند به کاردستی هستند میتوانند به وبلاگ هنر و کاردستی اینجانب مراجعه کنند هنرستان ویژه کاردستی http://iranianhandmade.mihanblog.com/ برای اینکه دست خالی بیرون نرفته باشی بر محمد (صلوات اله علیه) واهل بیت پاکش صلوات بفرست
نويسندگان
صفحات اختصاصی
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب
کد حرفه ای قفل کردن کامل راست کلیک
فاتولز - جدیدترین ابزار رایگان وبمستر